Vše skladem a ihned k vyzvednutí v Praze

Výměna disku v iMacu

Ať už máte starší či novější iMac, typ disku se v jeho rychlosti projevuje nejvíce. Disk je obvykle nejslabší článek, a tak udává celkovou svižnost práce na počítači. Většinou jsou iMacy osazené pomalými rotačními disky (HDD), které způsobují zdlouhavé načítání, pomalý start, hlučnost apod.
Z tohoto důvodu doporučujeme pomalý disk vyměnit za SSD, který neobsahuje pohyblivé částice a je mnohonásobně rychlejší. Mezi hlavní výhody oproti HDD patří především vysoká rychlost zápisu a čtení, nižší spotřeba energie, vysoká fyzická odolnost a nulová hlučnost.

iMac (2006 - 2008)
U tohoto modelu iMacu je instalace nejméně problematická. Pevný disk se osazuje namísto původního disku, a není tak potřeba instalovat externí senzor teploty, který se pouze přelepí z původního disku.

iMac 2009-2010 (21,5" a 27")
U této generace je při výměně disku nutné k disku nainstalovat externí teplotní čidlo, jelikož čidlo na hlídání teploty je uvnitř originálního Apple disku, a s neoriginálním diskem si tento model nerozumí. Systém pak bez teplotního čidla může být nestabilní a otáčky ventilátoru jsou na maximu.

iMac 2011 (21,5" a 27")
Při výměně disku je nutné disk osadit externím teplotním čidlem, stejně jako u modelů 2009 - 2010. Čidlo teploty je odlišené od ostatních modelů.

iMac 2012 a novější (pouze 27")
Interní 3,5" disk je možné vyměnit opět s pomocí teplotního čidla, které je jiné, než u ostatních modelů. U některých modelů iMac 27" je navíc možný upgrade na SSD/Fusion drive díky blade PCIe disku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení