Vše skladem a ihned k vyzvednutí v Praze

Výměna disku v iMacu

Ať už máte starší či novější iMac, typ disku se v jeho rychlosti projevuje nejvíce. Disk je obvykle nejslabší článek, a tak udává celkovou svižnost práce na počítači. Většinou jsou iMacy osazené pomalými rotačními disky (HDD), které způsobují zdlouhavé načítání, pomalý start, hlučnost apod.
Z tohoto důvodu doporučujeme pomalý disk vyměnit za SSD, který neobsahuje pohyblivé částice a je mnohonásobně rychlejší. Mezi hlavní výhody oproti HDD patří především vysoká rychlost zápisu a čtení, nižší spotřeba energie, vysoká fyzická odolnost a nulová hlučnost.

iMac (2006 - 2008)
U tohoto modelu iMacu je instalace nejméně problematická. Pevný disk se osazuje namísto původního disku, a není tak potřeba instalovat externí senzor teploty, který se pouze přelepí z původního disku.

iMac 2009-2010 (21,5" a 27")
U této generace je při výměně disku nutné k disku nainstalovat externí teplotní čidlo, jelikož čidlo na hlídání teploty je uvnitř originálního Apple disku, a s neoriginálním diskem si tento model nerozumí. Systém pak bez teplotního čidla může být nestabilní a otáčky ventilátoru jsou na maximu.

iMac 2011 (21,5" a 27")
Při výměně disku je nutné disk osadit externím teplotním čidlem, stejně jako u modelů 2009 - 2010. Čidlo teploty je odlišené od ostatních modelů.

iMac 2012 a novější (pouze 27")
Interní 3,5" disk je možné vyměnit opět s pomocí teplotního čidla, které je jiné, než u ostatních modelů. U některých modelů iMac 27" je navíc možný upgrade na SSD/Fusion drive díky blade PCIe disku.