Vše skladem a ihned k vyzvednutí v Praze

Není displej jako displej

Trh s náhradními díly je plný různých typů a jakostí náhradních displejů. Zvláště od vydání iPhonů s OLED displeji je to složitější než kdy předtím. V tomto článku jsme se proto rozhodli stručně popsat, jaký je mezi hlavními typy rozdíl a které jsou vhodné právě pro Vás. Konkrétně budeme řešit problematiku iPhone X a novějších modelů s OLED panely (Kromě SE 2020, XR a 11. Ty mají LCD.).

Originální repasované displeje *doporučujeme

V tomto případě je důležité slovo “repasované”. Apple totiž neposkytuje mimo síť autorizovaných servisů originální náhradní díly. Jejich kvalita se odvíjí od toho, jak dobře byla provedena jejich repase. Jedná se o nejlepší variantu náhradního dílu pro výměnu displeje. Zachovají se původní pozorovací úhly, barvy i citlivost dotyku. Dále také podporují funkci True Tone, o kterou při použití laciných kopií přijdete. 

+ Stejné vlastnosti jako původní díl (barvy, pozorovací úhly, dotyk, True Tone)

+ Kvalita zpracování dílu.

- Zařízení je nutné osadit displejem od původního výrobce (více informací ZDE)

- Vyšší pořizovací cena 

Soft OLED displeje *doporučujeme

Po repasovaných originálech je to nejlepší volba. Většina Soft OLED displejů navíc podporuje funkci True Tone (po přehrání kódu displeje, více informací ZDE). Podáním barev a citlivostí dotyku jsou jako jediné srovnatelné s originálními díly. Výrazně nižší pořizovací cena je lehce vykoupena o něco horšími pozorovacími úhly. Rozdíl je ovšem malý, projevuje se hlavně na bílém pozadí. Displeje jsou při pohledu šikmo stále čitelné, bývají jen trochu “namodralé”.

+ Nejlepší poměr cena / výkon.

+ Možnost zachování True Tone.

+ Při pořízení dílu se nemusíte zabývat kódem výrobce původního displeje. (více informací ZDE)

+ Při instalaci na iPhone XS a novější po výměně telefon většinou nebude zobrazovat hlášku o výměně displeje.

- Podání barev je srovnatelné, nikoliv však stejné jako u originálního displeje.

- O něco horší pozorovací úhly.

Hard OLED displeje

Ještě levnější varianta, ovšem už na úkor kvality. Hard OLED displeje sice používají OLED technologii, jejich zpracování, podání barev a citlivost dotyku se ovšem s originálními displeji nedá srovnat. Většinou nepodporují ani funkci True Tone (záleží na konkrétním výrobci).

+ Jsou levné.

- Nejsou o tolik levnější než Soft OLED displeje. Rozdíl v kvalitě však bývá velký.

- Mají výrazně tlustší okraje i rámeček displeje. 

- Většinou není možné naprogramovat True Tone.

LCD náhražky OLED displejů

I na zařízení, která mají originálně OLED se vyrábí LCD kopie. I když je jejich pořizovací cena výrazně nižší, protože používají starší a levnější technologii, nemůžeme takové displeje doporučit.